Když se potká zášť se závistí na vlně alkoholu

8.10.2019
Posted in Blog
8.10.2019 admin

Když se potká zášť se závistí na vlně alkoholu

Nedávno se mi stala nemilá událost, na kterou musím pořád myslet, hlavně která mě mrzí.

Mnoho z vás si jistě přečetlo zápornou recenzi na sociální síti Facebook, která ze mě udělala zloděje a podvodníka a to především proto, že Pomluvy vymýšlejí závistivci, blbci je roznáší a idioti jim věří.

Samozřejmě člověk nemůže očekávat jen chválu a kladné ohlasy ale recenze, která hraničí s pomluvou a je z ní cítit zášť vás nenechá v klidu.

Budu se teď snažit vám celou tuto hnusnou záležitost vysvětlit.

Asi 10 let podnikám v osobní dopravě, přesněji v oboru taxislužby. Mám 5 osobních automobilů (taxiků) všechny v bílé barvě, a to především proto, abych se odlišil od konkurence tady v okolí Hustopeč.

Jelikož nejsem Ironman ani Superman na rozdíl od mnohých mých přátel a lidí kolem mě, tak nedokážu všech 5 vozů obsluhovat zároveň, tudíž na víkendy najímám brigádně řidiče.

Všichni z vás si jistě dovedou představit, jak je v dnešní době těžké sehnat zaměstnance nebo brigádníka. O to je to složitější, když zaměstnance vybíráte pečlivě a kladete na ně přísné nároky. Lidé, kteří mě znají a především brigádníci, vědí jak je složité splnit všechny mé požadavky. Kladu veliký důraz na čistotu vozů, dochvilnost, a především dodržování maximální hranice ceny. V mnoha ohledech se od konkurence lišíme, ale hlavní je systém naší práce.

Konkurence

Brigádník u konkurence dostane v pátek vůz s určitým počtem kilometrů a v neděli jej vrací samozřejmě s jiným počtem. Takže pokud řidič za víkend najede 300km, tak majiteli odevzdá 300x11kč a většinou majitel neřeší kolik si řidič vyjezdil pro sebe, a za jakou cenu jezdil.

U nás je to úplně jinak, moji řidiči jsou povinni každou jízdu zapisovat a to především informace odkud a kam klienta vezli, kolik to bylo km a za jakou cifru. Samozřejmě to musí souhlasit s taxametrem a celkovými ujetými kilometry. Do toho všeho jsou ještě vozy hlídány GPS a zapisují další množství informací, které vždy po víkendu hodnotím.

Tohle je především důvod proč někteří řidiči odešli ke konkurenci. Jinde jim ceny nikdo nehlídá.

A teď k podstatě věci proč tenhle článek píšu.

O víkendu 4-5 října se v Hustopečích konaly Burčákové slavnosti. Akce, kterou navštěvuje spousta lidí a většina taxikářů má více práce než na Silvestra a dalo by se říct, že je fakt dobré ryto.

Na druhou stranu musím přiznat, že odjezdit takovou akci dá docela dost zabrat, a to jak fyzicky tak především psychicky. Přece jen vozíte dost opilé lidi a ti nejsou 2x příjemní.

Právě něco takového se stalo mému brigádníkovi, když za ním v pozdních nočních hodinách přišla značně opilá dvojice,která chtěla zavézt do Horních Bojanovic. I přes to, že tam v tu dobu stálo spousty jiných taxiků, tak chtěli aby je dopravil právě on. Tázali se ho u koho jezdí, on jim odpověděl, že u mě. (Marek Kortiš) Dále se ho tázali kolik bude cena, odpověděl jim, že něco kolem 4 stovek. Uvedl tuhle sumu, protože mu navigace ukázala, že je to 13,3km.

Dvojice nasedla a celou cestu do řidiče klavírovali o tom, jaký já jsem člověk a sprostě uráželi jeho i mě. Na konci cesty si řidič řekl o 430kč a to především pro to, že byl značně nervozní a celou trasu špatně spočítal. Taxametr v tom spěchu prý zapoměl zapnout.

Ihned po dokončení téhle přepravy mi volala sestra ženy, kterou můj brigádník přepravoval a tázala se, zda jsem normalní, abych vozil lidi 7 km za 500kč. Samozřejmě jsem jí odpověděl, že jsem nikoho za 500kč nevezl a i přes to, ano je to hodně. Také jsem jí řekl, že právě přepravuji cestující, a že se jí za pár minut ozvu.

Když sem ji volal znovu, tak už jsem slyšel jen palbu nadávek a to především od její sestry a nějakého muže. (to byli ti cestující) Několikrát jsem se omluvil a nabídl, že celou částku vrátím.

Vysvětloval jsem, že za situaci nemohu, ale jsem ochoten okamžitě obnos přívést na určené místo. S tím mě poslali do pr…! Tak jsem navrhoval, ať mi zašlou číslo účtu a hned z mobilního bankovnictví peníze pošlu. Podotýkám, že byla řeč stále o 500kč.

Jejich odpověď byla, že žádné ukradené peníze nechtějí, a že jsem zloděj. Dotyčný pár, který tu noc brigádník přepravoval mě osobně zná a byli si vědomi, že já jsem je nikam nevezl. Pak jsem hovor ukončil, neboť jsem neměl chuť ani čas snášet nadávky a urážky. Opět jsem zavolal na dané číslo asi za 15 minut s tím, že už se možná situace uklidnila a bude prostor vše vysvětlit. Ano, všichni jsme najednou byli klidnější, a bylo mi sděleno, že si to mám vyřídít s tím Šakvičákem a že mi udělají reklamu. (Šakvičák byl myšlený řidič) Druhý den mi můj známej poslal odkaz na status, který napsala zmíněná přepravovaná osoba ve kterém mě a mojí taxislužbu označila za zloděje a nebála se používat vulgární výrazy.

Samozřejmě jsem ji do komentářů opět napsal omluvu, nabídl vrácení peněz a sdělil to, že jsem propustil řidiče, který pochybil. I přes to, že jsem udělal vše co bylo v mých silách, tak jsem se vstřícnosti nedočkal.  Pravě naopak paní pozměnila svůj facebookový status a začala všechny své přatele pobízet ve sdílení této hnusné pomluvy, ve které mě označuje jako zloděje a pobízí se vyhnout mým službám a mým taxikům.

Bohužel většina lidí si nečte komentáře pod statusem, a tak neví jak celá tato nemilá záležitost vznikla. Lidi pouzé sdílí slepě status a je jim jedno jaké jsou okolnosti v pozadí. Naštěstí jsem potkal pár lidí, kteří mě povzbudili a řekli, ať si z toho nic nedělám. Lidé, kteří dotyčnou znají osobně a kteří mě udvrdili v tom, že jde o osobu plnou zášti a závisti. O osobu, která má své osobní problémy a tak si je léčí alkoholem, ale hlavně na svém okolí.

Dokonce sem mluvil i s bývalým zaměstnavatelem dotyčné a ten jí prohlasil za nejproblémovějšího pracovníka kterého kdy měl. Ono jak jinak si vysvětlit záměr pošpinit, ne-li zničit člověka, který za vzniklou situaci nemůže? Ono se nikomu copak nikdy nestalo, že by ho ošidili v třeba restauraci? Nebo se aspoň snažili? Označili jste pak majitele restaurace za zloděje? Mě se osobně stalo, že jsem si se svým známým na jedné diskotéce v Zaječí objednal drinky a zaplatil 180kč.

Když za nějakou dobu tutéž objednávku provedl můj známý, aby takzvaně otočil kolo, tak mu bylo účtováno 240kč. Pravdou je, že byl značně v podnapilém stavu. Jelikož jsem stál vedle něj, tak jsem na nesrovnalost upozornil a bylo nám řečeno, že 240kč je v pořádku.

Když jsem třetí kolo objednával opět já, tak jsem si vyžádal účtenku a hle? Bylo na ní 180kč. Nikdy by mě nenapadlo majitele discoclubu označit za zloděje a jakkoli ho urážet.  A to i přes to, že se se spousty barmanek znám a doslechl jsem se jak to tam chodí. Nedávno jsem byl v Hustopečské pobočce Teta pro jistých pár drobností, které měly stát asi 400kč, neboť byli v Akci. Platil jsem tisíci korunou a zpět jsem dostal asi 200kč v drobných. Ihned jsem si vše přepočítal a upozornil prodavačku na nesrovnalosti. Ta mi sdělila, že se jí do systému nepromítla sleva a zaúčtovala mi plnou částku. Zarážející bylo, že plná částka byla necelých 6 stovek, takže i tak to moc nesedělo. I přes to jsem nikomu sprostě nenadával a ani o nich nemluvil jako o zlodějích na Facebooku.

Tím nechci nikterak nikoho omlouvat a nebo se zastávat, zvláště né mého brigádníka, ale člověk se může nespléct nebo jakkoli pochybyt. S brigádníkem jsem se rozloučil a to především proto, že neměl při jízdě s výše zmíněnou osobou zaplý taxametr a tím nepředešel této smutné situaci. Záměrně nechci nikoho jmenovat, neboť si myslím, že pomluv a urážek bylo dosti a spousta z vás jistě ví o koho jde.

Závěrem chci říci, že celá tato věc s předražením jízdného mě upřímě mrzí, a budu dělat vše, aby se již neopakovala.

Všem zůčastněným se omlouvám.

Marek Kortiš


Přečteno 1316 x

Sdílení na sociální sítě

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT