Prohibice a její následky

10.9.2014
Posted in Blog
10.9.2014 oody

Prohibice a její následky

Národní katastrofa, dne 14.9 2012 nám vláda vyhlásila válku a vytáhla si na čechy a hlavně na moraváky tu nejhorší zbraň co mohla. Vyhlásila prohibici! Aspoň takto nějak to chápou někteří občané ČR. Prvotně tuto zprávu nikdo nebral vážně, a všem přišla spíše úsměvná než nějak znepokojující. Ovšem sranda honem rychle přešla všechny prodejce alkoholu, které v pátek v noci přišli navštívit policisté a začali jim kontrolovat nabídku „pochutin“, které nabízeli. Sám jsem byl jedné takové kontroly přítomen v jednom baru. Mohu vám říct, že páni policisté brali kontrolu dost precizně. V sobotu ráno se objevili ve sdělovacích prostředcích první zmínky o ušlém zisku restaurací, barů, hospod a podobně. Přes den už to bylo daleko horší. Podnikatelé se chystají podávat žaloby, a lidé se snaží sehnat tvrdý alkohol. Bohužel už není kde. Sobotní noc opět doprovázely policejní kontroly, lidé pili vše co mělo aspoň známku alkoholu. Někteří s pocitem, že už nikdy alkohol nebude k dostání popíjeli téměř vše.

 Je neděle a ve zprávách jsou opět otrávení lidé ze sobotní noci. Tentokrát už však né methanolem, ale ethanolem. Prostě otrava alkoholem. Není divu, přeci nejvíce lidi láká to, co je zakázáno a to od dob Adama a jablka. (Ještě že Adam neuměl to jablko vypálit.)

Majitelé podniku, kde se podávají alkoholické nápoje hlásí existenční problémy. Jeden víkend bez prodeje tvrdého alkoholu je dostal na mizinu. Lidé píší na sociálních sítích o tom, jak je ten zákaz obtěžuje a čekají kdy bude ukončen. A to mě přivádí k zásadní otázce. Nejsme my náhodou národ alkoholiků? Strašně rád by jsem řekl, že na mě prohibice nemá žádný vliv, ale asi by jsem trochu lhal. Přece jen jsem taxikář a alkohol mi také hraje do noty. On totiž zákaz tvrdého alkoholu zapříčinil, že je v ulicích méně lidí, méně návštěvníků diskoték a nočních podniků. Takže méně lidí, co by využilo taxislužbu. Tento víkend jsem si prostě nevydělal, avšak nebylo to poprvé ani naposledy. Takže žalobu na stát nechystám. Jiné to však měli různé vinárny nebo vinné sklípky, co nejsou závislé na tvrdém alkoholu. Myslím, že žně mají i věčně plačící pivovary.
 Když to vezmu kolem a kolem, tak by možná zákaz mohl chvíli trvat, ba naopak bych jej i klidně rozšířil na absolutní zákaz alkoholu. K tomu bych zakázal výherní (nevýherní) automaty, a počkal by jsem co se bude dít
. Možná by spoustu lidí ušetřilo dost peněz, a nemálo dětí by konečně zase doma vidělo tatínka. Ale hlavně by to byla taková naše malá válka proti státu. Stát totiž nejvíce vydělává na daních z hazardu, alkoholu a pohonných hmot. Takže vzít mu valnou část financí, by ho možná přivedlo k zamyšlení se nad finanční krizí, a dost možná by omezil nákup věcí, které zase tak nutně nepotřebujeme. Např. Gripeny, Pandury atd. Také by se třeba omezily nevýhodné státní zakázky. No jeden by nikdy nevěřil jak moc jsme všichni závislí na alkoholu.
S pozdravem oody
Omluvte moje gramatické chyby, přeci jen ta vodka dělá svoje.

Přečteno 3429 x

Sdílení na sociální sítě
, , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT